Softball

Juniorky SaBaTu na evropsko-africké kvalifikaci Little League. Jaká to byla zkušenost?

Čtyři hráčky SaBaTu se letos představily na závěrečných evropsko-afrických finále softballové Little League v Holandsku. V kategorii Senior se do českého výběru prosadila Kačka Pacandová. V kategorii Junior jsme měli hned tři zástupkyně - Míšu Eftimovou, Terku Přesličkovou a Sáru Stanovskou. Pro všechny to jistě byla zajímavá zkušenost. Podělte se holky o to, jaké to bylo…


Největší zážitek. Co jste si z Holandska přivezly nejzajímavějšího?

Kačka Pacandová: Nejvíc se mi líbil ten kolektiv. S holkama jsme se po celou dobu úžasně bavily a dost se sblížily. Konečně jsem po dlouhé době vypnula hlavu a dokázala pořádně odpálit.

Míša Eftimová: Mým největším zážitkem bylo turnajové finále. Sice jsme prohráli, ale držely jsme pořád spolu. A kdo nehrál, tak pořádně fandil a podporoval ostatní hráčky. To se mi líbilo nejvíce.

Sára Stanovská: Mimo hřiště mě překvapila jedna věc - milost lidí. V Holandsku si s námi povídali, usmívali se na nás a byli (většina z nich) pozitivní. Na hřišti mě potěšilo, jak jsme se v zápasech nedaly a hrály až do konce. Naopak dobrý pocit jsem neměla z toho, že jsme do zápasů nenastupovaly s radostí a bojovností. Nevím, čím to je, ale tohle mě vážně překvapilo. Ráda bych věděla, co to způsobovalo a jak se tomu pro příště vyhnout.

Terka Přesličková: Odnesla jsem si skvělé zážitky. S holkama jsme si to moc užily, tak jako minule.

Možná  všichni nevědí, co je Little League. Můžete ji některá z vás v krátkosti představit?

Míša: Do Little League se mohou přihlásit všechny hráčky softballu. Ty jsou potom rozdělené do týmů, které mezi sebou odehrají několik turnajů. Po skončení všech zápasů jsou vybrány nejlepší hráčky do All Stars teamu, který se zúčastní turnaje v Holandsku. Vítěz tohoto turnaje potom jede na celosvětové finále do Spojených států.

Co vám Little League, tedy jak víkendy tady doma, tak potom zahraniční zkušenost, daly a pokud máte dobré zkušenosti, doporučili byste tuto soutěž ostatním a proč?

Kačka: Little League mi dalo spoustu zkušeností, jak softballových tak životních. Umožnila mi hrát softball v zimě, kdy máme soutěžní pauzu, a taky vidět, jaké to je v zahraničí. Projekt Little League určitě doporučuji.

Míša: Seznámila jsem se se stejně starými hráčkami z ostatních týmů a taky s trenéry, kteří mě naučili spoustu nových věcí. Naučila jsem se víc pálit, být dravější a podporovat tým. Little League bych určitě doporučila, protože díky ní můžete získat další zkušenosti a taky šanci zahrát si na těžkém turnaji v Holandsku.

Sára: Mně dala Little League to, že se nemám nikdy vzdávat a že vzájemná podpora je velmi důležitá. Soutěž bych určitě doporučila všem, kteří to se softballem myslí vážně.

Terka: Jsou to zápasy navíc, ve kterých může člověk načerpat nové herní zkušenosti a podívat se do zahraničí. Určitě bych Little league doporučila.

Přihlásíte se do Little League i příští rok?

Kačka: Určitě se přihlásím.

Míša: Ráda to zkusím znovu.

Sára: S radostí.

Terka: Pokud mi to zdraví dovolí, tak ano.

A na závěr. Jak trávíte léto, co se softballu týče? Nebo jste pálku a rukavici odložily a sbíráte síly při jiných sportech...

Kačka: Nejradši bych hrála softball celé prázdniny, ale mamka miluje cestování, takže mě tahá po světě. Kdykoliv mám ale možnost být v Praze, hned zajdu na hřiště.

Míša: Kvůli Little League jsem se začala více snažit, takže jsem rukavici ani pálku úplně neodložila. Snažím se sportovat i jinak, například jezdím skoro každý den na kole.

Sára: O prázdninách se snažím co nejvíce času věnovat rodině, protože (i díky softballu) nemůžu v průběhu roku na některé oslavy nebo rodinné akce. Od softballu si dávám vždy chvilku pauzu. Ano, snažím se jít si někdy s někým zaházet nebo zapálit, ale potřebuji také odpočívat. O prázdninách většinou jezdím na kole, plavu v bazénu, hraju tenis nebo běhám.

Terka: Občas si jdu zatrénovat, ale hlavní je, abych se přes prázdniny dala dohromady a mohla podávat co nejlepší výkony ve zbytku sezóny.

Děkuju vám holky za odpovědi a přeju, ať se vám daří!

Vilém Sládek

 

 

Vytisknout E-mail