Softball

Juniorky naskočily do sezóny úspěšně

Po zrušeném 1. turnaji na domácí půdě vyrazil tým juniorek na hřiště dalšího pražského týmu a to Spectra, kde se postavil proti týmům SK Kotlářka Praha, Žraloci Ledenice, Hluboká B&S club a domácím Spectrum Praha.

Do začátku vkročily juniorky špatnou nohou po prohře se Spectrem. Nicméně to holky nezastavilo a po zbytek turnaje už jen vyhrávaly, čímž si zařídily druhé místo! Ranní utkání proti Spectru začalo hořkým probuzením, nasázenými 9 body v 1. směně. My jsme ale žádné body v dohrávce první směny nedotáhly. Celý zápas výborně odházela Míša Eftimova a soupeřky už tak s pomocí skvělého pole k žádnému bodu nepustila. Ve 4. směně jsme skórovaly, čímž jsme změnily skóre na 1:9. Nebýt první nezdařilé směny, zápas mohl dopadnout jinak.

Do druhého zápasu proti Kotlářce jsme šly s cílem být úspěšnější na pálce a získat tak víc bodů. V první směně Kotlářka skórovala 3 body, na které jsme pak odpověděly dvakrát otočeným lineupem a dovezly 13 bodů. K bodům Kotlářku pole s Térou Přesličkovou na prkně jsme už dále nepustily a na pálce postupně přidávaly body. Zápas tak skončil výhrou 16:3.

Třetí zápas proti Hluboké nad Vltavou jsme začaly s hodinu a půl dlouhým spoždením a jelikož to byl poslední zápas dne, hrály jsme dost s časem a světlem. První směnu jsme začaly 2 body. Pole ma prkně s Kájou Šritrovou úspěšně zahrálo jednoduché 3 outy a šlo se znovu na pálku, kde od nás dostaly soupeřky 4 body, čímž se skóre změnilo na 6:0 pro SaBaT. Skóre zůstalo stejné až do 4. směny, kdy se začalo pomalu ale jistě smrákat. Bylo tedy domluveno ukončení zápasu v 5. směně s platným skórem na konci 4. směny, tedy maší dohrávky. Hluboká se na pálce probudila a začala obsazovat mety. My se ale nenechaly zastrašit a prvním outem byl pickoff na 3. metě (který zahrála Monča Deverová s Míšou Eftimovou, poznámka redakce). Soupeřky poté potrestaly naší chvilkovou zbrklost a mety začaly znovu obsazovat a skórovaly. Důležitým outem byl jeden ze dvou diving catchů Kačky Pacandové na první metě, čímž jsme měly dva outy a skóre nyní bylo 6:4 v náš prospěch. O poslední out se zasloužila Kája Šritrová, která vystrikovala pálkařku. Zápas byl v 5. směně ukončen pro tmu a Rebelky tak získaly 2. výhru.

Posledním soupeřem nám byli Žraloci Ledenice. Do dopoledního zápasu jsme šly s cílem vyhrát a získat tak 2. místo na turnaji. Na prkně začínala Téra Přesličková, 3 rychlými outy jsme se dostaly na pálku, kde skórovaly 2 body. Stejný průběh měla 2. směna, kde jsme však na pálce změnily stav z 2:0 na 8:0. Na nadhoz se poté místo Téry postavila Míša Eftimova. Ledenicím se podařilo skórovat za celý zápas pouze 1 bod. Do 4. směny jsme šly za stavu 10:1, v další pálce nám chyběl bod do ukončení zápasu díky rozdílu. S běžkyněmi na 2. a 3. metě se nám podařilo zahrát 3 outy a udržet stejné skóre. Bára Stejskalová se po trefení nadhozem dostala na první metu a na pálku šla Bětka Bogušovská. Bára se po dvou passballech dostala na 3. metu a díky odpalu Bětky tak skórovala vítězný bod.

Na turnaji nás doplnily velice šikovné hráčky z řad kadetek a my jsme za to velice rády! Další kolo 2. ligy juniorek se hraje druhý víkend v srpnu na hřišti Kotlářky. Naším cílem bude určitě odveta se Spectrem a útok na první místo.

Položili jsme několik otázek naší nové posile Monice Deverové:

Moniko, jak se ti trénuje a hraje s Rebelkami?

Trénuje a hraje se mi suprově, všechny jdou do hry naplno a je vidět, že je to baví. Jsem moc ráda, že držíme pohromadě jako tým a o zápase je vždy dobrá nálada ikdyž zrovna nevyhráváme.

Jaké herní rozdíly najdeš mezi Rebelkami a týmem Spectrum, kde jsi doposud působila?

Rozdíl vidím na pálce. Spectračky dobře pálí, ale mívají občas i zápasy, kdy se jim podaří naskórovat málo bodů. Takže si nemyslím, že by to byl nějaký rapidní rozdíl a určitě bude turnaje, kdy je porazíme. Menší věkový rozdíl a s tím zkušenosti budou taky na místě. Minulý rok se naše sestava ve Spectru skládala z ročníků 2002/03 a i teď je dost stejná. Ale nemyslím si, že by to na hru mělo extra vliv. Takže podtrženo sečteno, žádný extrémně velký rozdíl nevidím.

Jak tě přijal tým Rebelek a jak na tebe působí?

Tým mě přijal skvěle a jsem za to ráda. Začala jsem v zimní přípravu za ženské áčko, takže jsem znala jen pár holek. Prvně jsem tým viděla až při přípravném zápasu, pak jsem ale začala jezdit občas na tréninky, abych holky víc poznala a věděla jak se co hraje. Takže během tréninků i zápasů je skvělá atmosféra a já jsem za to a za tým moc ráda!

Jaké máš cíle (v Rebelkách a osobní)?

Popravdě jsem do začátku téhle sezóny pořádně nevěděla. Ale se začátkem a několika odehranými zápasy se ve mně probudila asi dva roky mrtvá chuť dostat se do repre, takže to určitě bude jeden z mých cílů. V rebelkách mám cíl zůstat co nejdéle a rozhodně se teď s holkama dostat a udržet se do 3. místa v tabulce, ať jedeme na mezidivizní turnaj o 1.-6. místo, kde můžeme zaútočit na MČR.

Napsala Monika Deverová

Vytisknout E-mail