Softball

Kadetky vstoupily do sezóny vítězně – 1. místo na turnaji 2. ligy

O víkendu 29. a 30. dubna vstoupily kadetky do západní divize 2. ligy úspěšně, vyhrály všechna utkání a vybojovaly zlaté medaile. Majda Kavanová zářila – 22 strikeoutů ve 12 směnách.

Do turnaje jsme vstoupili s očekáváním, jak bude zvládat tým složený ze začátečnic a zkušených hráček. Turnaje se nemohly zúčastnit všechny kadetky a tak tým podpořily bojovným výkonem žákyně, které skvěle zapadly do týmu. Do turnaje se tým pustil s chutí s touhou vyhrát. A bylo to znát.

Turnaj jsme zahájili trošku rozpačitě. Zápas s Kunovicemi se v polovině zdramatizoval po sérii našich zbytečných chyb, ale bojovností v útoku holky soupeře přetlačili a zvítězily 6:4
Druhý zápas s Joudrs C bylo jasné vítězství 8:4. Soupeř podal velmi slušný výkon, ale na naše holky to nestačilo a byli jsme v semifinále.
Druhý den jsme potkali znovu Kunovice a tentokrát holky soupeřům nedaly šanci a v zápasu o finále vyhrály 5:2. Jednu směnu si úspěšně odházela žákyně Terezka Přesličková.
Do finále nastoupila na prkno Šárka Rafflová a odházela 4 vítězné inninky. Tým se do soupeře opřel a ke konci zápasu to byla střelnice. Majda Kavanová v pohodě odházela poslední 2 inninky (5 strike outů) a zápas skončil jasným vítězstvím 13:6.

Pochvalu zaslouží celý tým. Pro některé hráčky to byly premiérové zápasy a tak nezkušenost doháněly bojovností. Zkušené hráčky držely soupeře na uzdě a všechny daly do turnaje maximum. V týmu fungovala komunikace, vzájemná podpora a soudržnost. Všichni jsme si turnaj užili. Jen tak dál !!!

Vytisknout E-mail