Softball

Kadetky se na turnaji 2. ligy neztratily – přivezly stříbrné medaile

O víkendu 13. a 14. května proběhl druhý turnaj 2. ligy v Blansku, naše kadetky zastavil až ve finále tým Reprezentace Slovenska U16 a vybojovaly stříbrné medaile. Majda Kavanová odvedla znovu skvělý výkon – dovolila soupeřům pouhé 4 body.

Do turnaje jsme vstoupili po úspěchu v prvním turnaji s cílem dostat se do finále. Holky předvedly bojovný výkon a do turnaje vlétly se sebevědomím.
V prvním zápase jsme Blansku nadělili 13 bodů a bez problémů zvítězili.
V dalším utkání ve skupině jsme změřili síly se Storms. Majda Kavanová se o nadhozu podělila s Kájou Šritrovou a společně udržely soupeřky na uzdě. Průměrným výkonem na pálce jsme vyhráli 4:2 a vyhráli skupinu a postoupili do semifinále.
V zápasu o finále jsme znovu potkali Storms. Tentokrát jsme soupeři nedali šanci a vyhráli 9:1.


Do finále nastoupila na prkno Kája Šritrová proti Reprezentaci Slovenska U16. Soupeřky byly nad její síly, obrana ji moc nepodržela, a tak jsme ve 2. inninku prohrávali 10:0. Utkání doházela Majda Kavanová a zápas skončil jasným vítězstvím Slovenek 12:0.
Pochvalu zaslouží nadhazovačky a Kája Netolická, která všechny zápasy odkečrovala. Pro některé hráčky to byly premiérové zápasy a nezkušenost doháněly bojovností. Zkušené hráčky až na finále zvládaly obranu téměř bez chyby. Ve finále obrana i útok nedokázaly vzdorovat dobře pálícím Slovenkám, začaly se kupit chyby a zápas dopadl jak dopadl.

Pozitivní je, že komunikace v týmu byla bez chyby, holky se dokázaly i těžkých chvílích podporovat. Cíl byl splněný a všichni jsme si turnaj užili. Dík patří také rodičům Áje Maršálkové a Januši Strnadovi za odvoz a skvělou asistenci a servis během turnaje. Tak příště znovu finále.

Vytisknout E-mail