Softball

Kadetky mají bronz z Mistrovství ČR

Družstvu kadetek unikl postup do Extraligy jen o kousek. Na Mistrovství  ČR se kvalifikovaly jako 7. tým a rozhodly se předvést, že mají na víc. A taky se jim to povedlo, nechaly za sebou 3 týmy Extraligy a vybojovaly bronzovou medaili. Je to nejlepší výsledek kadetek v historii klubu.
Finálový turnaj kadetek U16 pořádali Eagles v Pražské Krči 6.-8. října.

Turnaj pro nás začal v pátek odpoledne zápasem s Tempem (2. tým Extraligy). Hned v úvodu jsme se dostaly do jednobodového vedení, které jsme udržely až do 5. směny. V 6. směně Tempo zabralo a sérií hitů stáhlo 2 body. V dohrávce jsme už nedokázaly odpovědět a prohrály těsně 1:2.

V sobotu nás čekaly 2 zápasy. Hned ráno proti Trutnovu jsme zase zvládli úvod zápasu na jedničku a skórovaly třemi body. Vedení jsme držely celý zápas, ale soupeř ke konci zabral a začal dotahovat. Zvládly jsme 2x těžkou situaci s plnými metami a jedním autem a to rozhodlo. Zápas jsme udržely a po skvělém výkonu obrany jsme měly v kapse první vítězství 3:2.
Po hodinové pauze nás čekaly Cats Brno. Měly jsme jim co oplácet, V kvalifikačním turnaji nás porazily a postoupily do Extraligy. Šly jsme do zápasu s chutí vyhrát a oplatit jim prohru z Kostelce. Začátek v útoku byl zase skvělý. V každé směně jsme přidávaly body, Cats se snažily také útočit, ale naše obrana je držela na uzdě. Bohužel koncem zápasu obrana udělala velký počet chyb a Cats se začaly dotahovat. Závěr zápasu jsme zvládly, obrana se vrátila k bezchybné hře a druhé vítězství 8:6 bylo naše. Ve skupině jsme skončily na 2. místě za Tempem ve skupině B.

V neděli jsme se probudily s dobrou náladou, kterou nám nekazil ani déšť. Pršet sice dopoledne nakonec přestalo, ale turnaj se ale dostal do skuzu a semifinálové zápasy byly zrušeny.
Čekal nás už jen jeden zápas o 3. místo s druhým týmem skupiny A, Arrows Ostrava. To byla výzva. Arrows máme z historie co oplácet. Tým byl v bojovné náladě a dostal Arrows pod velký tlak. Obě obrany ale hrály skvěle a pálkařkám na konci směny moc nedovolily. Přesto jsme se hned na začátku ujaly vedení 1:0 a to držely až do 5. směny. Pak přišla série odpalů Arrows a podařilo se jim stáhnout bod. Do konce zápasu se nic nestalo a tak následoval tie-break.
Na pálku jsme šly první a po ulejvce a chybě obrany jsme stáhly bod. Arrows vsadily na velký inning a snažily se body stáhnou odpaly. Marianě Burkovičové chytla line drive Majda Kavanová - první out a 2. meta obsazená. Elišku Poláchovou vyautovala Míša Eftimová příhozem na 1. metu za cenu posunu Arrows na 3. metu - 2. out. Na pálku se postavila Alex Slaná a po sérii foulballů odpálila vysoký dlouhý odpal k plotu. Lucka Králová běžela jak o život a v pádu chytila míč ze vzduchu. Když rozhodčímu ukázala, že je míč v rukavici nastal výbuch radosti. Bronzová medaile byla naše :-) :-)

Napsaly Majda Kavanová a Šárka Rafflová

    

Shrnutí:
Dík za výkon patří celému družstvu kadetek posíleným skvělými žákyněmi a samozřejmě také realizačnímu týmu.
Magdalena Kavanová - třetí nadhazovačka turnaje ERA 1,9, BA 0.500
Šárka Rafflová           - pátá pálkařka BA 0.600

Individuální ocenění MČR:
Nejužitečnější hráčka     Magdaléna Kavanová, SaBaT Praha
Nejlepší nadhazovačka   Ema Vodičková, Tempo Titans
Nejlepší pálkařka           Klára Čejková-Kolací, Eagles

Pořadí:
1. Tempo Praha
2. Eagles Praha
3. SaBaT Praha
4. Arrows Ostrava
5. SK Joudrs Praha
6. Trutnov HSM
7. Kotlářka Praha
8. Cats Brno

Vytisknout E-mail