Softball

KATEŘINA PACANDOVÁ - zapamatujte si tohle jméno

Kačka má za sebou přibližně dva a půl sezóny, ale začíná vystrkovat růžky. Softball jí doslova uchvátil: „…líbí se mi ta hra jako celek a mám ráda tu komunitu lidí a že hrajeme jako tým…“ Dokázala se velmi rychle minimálně dotáhnout na svoje spoluhráčky. Určitě ji k tomu pomohla i předchozí atletická příprava a tancování. 

K softballu ji přivedli rodiče – maminka kdysi hrávala a tatínka tento sport také nadchnul a snaží se pomáhat, jak může. Kačka se nezalekla vůbec ničeho. Hned se začala zapojovat i do projektu Little league, kde jí letos finální nominace utekla jen těsně. Přesto své štěstí zkouší dál a při nedávných výběrech do SCM byla úspěšná. Pochopitelně zářila štěstím, a tak jsme se jí hned zeptali na pár věcí.

Právě skončilo první výběrové setkání SCM 16 a ty jsi jím prošla úspěšně. Čekala jsi, že se to povede?

Popravdě jsem se toho vlastně bála… ale věřila jsem, že kondiční testy mi problém dělat nebudou. U softballu už ta víra byla menší, většina holek hraje softball mnohem déle než já. Ale nakonec to vyšlo a já jsem moc a moc ráda.  

Co pro tebe SCM znamená a co očekáváš, jaké jsou tvé cíle a míříš třeba i do reprezentace?

Určitě je to pro mě v softballu krok o patro výš a vidím v tom možnost, jak se dál zdokonalovat. To je také můj cíl. Do reprezentace bych určitě chtěla… (Kdo by nechtěl? směje se)…. A budu se snažit, jak to jen půjde.

Máš nějaký vzor?

Určitě. Je těžké ho nemít, když se od počátku podílí na mých trénincích a měla jsem ji neustále před očima. Je to „Kristý“ (Kristýna Malá) – to, jak dokáže makat, i když jí všechno stojí v cestě, jak se i tak dokázala vypracovat a chce být stále lepší …… a ještě je to kamarádka a ochotný rádce.

Na jaře tě čekají přijímačky na SŠ, kam máš namířeno?

Nemám ještě tak úplně rozhodnuto, kam půjdu. Ale určitě hledám školu, která mi umožní, abych se i nadále mohla věnovat softballu. Možná nějaký sportovní management.

Máš nějaké zájmy mimo softball?

No momentálně asi ne… softball mě doslova pohltil a zbytek času, bohužel, patří škole 😊. A ještě jsem si o prázdninách stihla vydělat na „svoji“ úžasnou pálku (Easton Ghost). A pak možná… (odmlčela se…. zatím nám prý neprozradí, třeba bude ještě příležitost někdy v budoucnu ….)

 

 *** Kačce gratulujeme a držíme palce, ať  ji příští rok čekají úspěchy ve škole i na hřišti….. ***

Vytisknout E-mail