Softball

Kadetky zahájily sezónu na Kotlářce

Letos se změnil systém republikové soutěže kadetek. Extraliga je zrušená a kadetky hrají Ligu kadetek, která je rozdělená do čtyřech divizí. SaBaT hraje v divizi západ spolu s Kotlářkou, Chomutovem, Merklínem, Joudrs B a Storms. Rádi bychom uhrály 2. místo, které zaručuje po třech turnajích účast v nadstavbové části. To ale nebude jednoduché. Jak se holkám dařilo, napsaly ze svého pohledu v následujícím článku.

O víkendu hrál tým kadetek Sabat zápas na hřišti na Kotlářce.V pátek jsme hrály první zápas proti Kotlářce a vyhrály 3:2. I když naše techniky na pálce nebyly úplně špičkové, měly jsme některé hezké odpaly a tím jsme získaly body. Nejlépe nám to ale ten den šlo v poli, kromě toho, že jsme nebyly dostatečně “agresivní”. Zápas jsme vyhrály a dostaly lekci od trenérů, jak bychom se mohly pro příště ještě zlepšit. Měly jsme před sebou ještě dva dny zápasení.


V sobotu jsme začaly hrát kolem jedné , takže jsme se mohly těšit po prvním zápase s Chomutovem na velké teplé pizzy, které nám pomohla objednat a přivést Katka Šritrová. Asi nás ta pizza moc nelákala, protože to byl náročný zápas, který jsme prohrály  0:8. I když jsme splnily agresivitu v hře, tak nám to opět na pálce moc neklapalo podle toho jak jsme chtěly, přece jenom se nám švih nezdařil načasovat a nadhazovačka házela o trochu rychleji než na co jsme byly zvyklé. Také když byl Chomutov na pálce, pálily hodně do zadního pole a několikrát daly i homerun.

I když jsme byly zklamané, najedly jsme se té pizzy a hned poté následoval druhý zápas s hráčkami z Merklínu. Na prkně se vystřídaly skvělé nadhazovačky Terka Přesličková, Míša Eftimová a Nikol Voráčková. Pro tentokrát se nám to na začátku na pálce vůbec nedařilo, ale naštěstí jsme zase v poli hrály o něco líp a získaly více příležitostí na pálce, a díky tomu jsme proti Merklínu vyhrály 13:3. Tím jsme si ukončily den a rychle se rozloučily, abychom mohly v neděli brzy vstát a hrát v devět hodin proti Joudrs B.


A protože jsme byly ještě trošku unavené , tak se nám první hra moc nezdařila. Opět to bylo horší na pálce, i když nadhazovačka měla dobrý pitch a my jsme odpalovaly, tak jsme se nedostali domů. Přestože jsme byly zklamané, čekala nás poslední hra proti Storms a hrály jsme o třetí místo. Už na nás padala trocha únavy a tak jsme bohužel prohrály 5:8. A tím jsme ke konci vyhrály hezké 4. místo.


Tenhle víkend jsme si moc užily, a určitě z toho nemusíme být smutné, protože máme před sebou ještě mnoho tréninků a zápasů do budoucna. Děkujeme všem rodičům a našim trenérům za skvěle užitý víkend.

Kateřina Thompson, Ekaterina Kurchitskaya

Vytisknout E-mail