Softball

Kadetky zbrojí na novou sezónu

Tým kadetek se rozrostl o nové nadšené hráčky a pilně se připravuje na sezónu. Cílem týmu je, zlepšení útoku - aby holkám létaly míče od pálek. Jak viděly lednové soustředění Nikol Voráčková a Anděla Kopecká se dočtete v následujícím článku.

V neděli 19.ledna 2020 proběhlo celoklubové soustředění SaBaTu v tělocvičně Spectra na Černém mostě. My kadetky jsme si daly za cíl zejména zlepšit techniku odpalování. Sešli jsme se v poledne a trénink trenéři začali stanovením  cílů a plánu sezóny 2020. Nové holky dostaly nová tréninková trika a hned jsme se vrhly do tréninku. Následovala rozcvička, rozházení a pak rozdělení na dvě skupiny - nové holky a služebně starší.

My služebně starší jsme se po rozházení na chvíli přidaly k juniorkám a pilovaly jsme spolu s Lawrencem vnitřní pole. Nové holky pustily pod vedením Dity do posilování břišních partií. Služebně  starší čekal nácvik složitějších situací v obraně - cut off a relay. Ze začátku nám to moc nešlo, ale potom jsme zlepšily komunikaci, zpřesnily náběhy a hned to dopadalo lépe. Nové holky pilovaly techniku a přesnost házení na 1. metu a po počátečních nepřesnostech se také začaly lepšit. Nakonec tréninku obrany se oddělily nadhazovačky a kečryně. Hlavním cílem byla rychlost a pak také umístění nadhozů. Trenéři byly s výkony spokojení a tak následoval přesun na trénink pálky.

Mezi tím se zbytek týmu přesunul do klecí na pálkařskou část soustředění. Pilovaly jsme především techniku na stativu a předním tossu. Napálily jsme něco mezi 200 a 300 odpalama a taky se chvíli věnovaly sebeobětovacím ulejvkám.

    

Následovalo protažení  a řekli jsme si něco k soustředění, co každé hráčce soustředění přineslo. Nakonec závěrečný pokřik a rozešly jsme se unavené ale spokojené domů. Všechny jsme si soustředění moc užily, hodně naučily a získaly více sebevědomí.

Vytisknout E-mail