Softball

Kadetky na Joudrs Cupu uspěly

Kadetky SaBaTu prošly přípravným turnajem v Bohnicích ve Svoboda Parku výborně. 3 vyhrané zápasy a prohra s Joudrs a nabitém reprezentantkami. Z turnaje si holky odnesly sebevědomí, zodpovědnost za tým a spoustu zkušeností. Je to skvělá parta, která drží při sobě. Starší kadetky za rok neuvěřitelně vyrostly. Míče jim létají od pálek a chyby v obraně se tenčí. Mladší kadetky se rychle zlepšují a dohánějí postupně ty starší.
Jak to viděly hráčky?

O víkendu 13.-14.6. jsme se konečně dočkaly prvního přípravného turnaje kadetek - Joudrs Cup U16. Na turnaji se sešlo 8 týmu které byly rozděleny do 2 skupin. Naši soupeři ve skupině byli Joudrs B, Joudrs C a Storms. 

  

V prvním zápase jsme poměřily síly s Joudrs B. Byly jsme odhodlané zápas vyhrát. daly jsme do toho všechno a vyhrály vcelku jasně 10:6 i když výsledek tak nevypadá.
Do 2. zápasu jsme šly odpočaté po zápasové pauze. Chtěly výkon zopakovat a povedlo se :) Zápas hrály mladší kadetky, aby si vyzkoušely softball naostro. Hrály skvěle!! Vyhrály jsme a po 3. směně se zápas ukončil naší výhrou rozdílem 16:3.

Hned potom jsme nastoupily proti Storms. Zápas byl napínavý až do posledního autu!! Ze začátku jsme šly do vedení, Storms pak dotahovaly a nakonec jsme vyhrály 4:3. 

  

Následoval přesun do Troji na SaBaT, kde jsme oslavily úspěšný den menší grilovačkou. Čekaly jsme na výsledky, jak dopadne Eagles vs. Joudrs A, nakonec 7:2.  Prohrálo Joudrs A, takže jsme se ladily na zahajovací nedělní zápas o finále.

Počasí turnaji nepřálo, začalo pršet. Hřiště bylo kluzké a začalo se dělat bahno. Přes to jsme všechny bojovaly až do konce. Zvítězila zkušenost. Joudrs A byl velmi silný soupeř, vzdorovaly jsme do 3 směny (2:0) a pak jsme začaly pod tlakem odpalů kupit chyby a nakonec jsme prohrály 14:0.

Těšily jsme se na zápas o bronz se Storms. Na ty umíme zahrát. Déšť sílil, hřiště byla pod vodou a celý konec turnaj byl skončený. Tím pádem jsme skončily na 3. - 4. místě.

  

Všechny jsme si turnaj moc užily, byla úžasná atmosféra. Nadhazovačky skvěle záhazely, kečryně skvěle zachytaly. Cítíme zlepšování. Ve srovnání s minulým rokem jsou naše výkony o poznání lepší. Máme z toho radost.

Pomalu ale jistě se připravujeme na OPEN pohár ČSA, který proběhne 26.-28.6. na Eagles! Sejde se tam 16 týmů z celé republiky  Přijďte fandit! Míříme vysoko!

    

Článek napsaly: Nikol Voráčková, Anděla Kopecká

Foto: Jindřich Weiss a Martin Cerman

Vytisknout E-mail