Softball

Kadetky SaBaTu na OPEN poháru ČSA

Nejprestižnější turnaj roku, celorepublikový OPEN pohár ČSA U16 očima hráček Nikoly Voráčkové a Anděly Kopecké.

Uběhlo 14 dní po přípravném turnaji a my si jdeme v plné síle zahrát  Open pohár.
Na turnaji se sešlo rekordních 16 týmů, které byly rozděleny do 4 skupin. My jsme byli součástí skupiny D spolu se Storms, s Trhovýma Svinama a s Blanskem.

První zápas jsme odehrály ve čtvrtek večer se Storms. S těmi to umíme a víme co od nich čekat. Do 3.směny Storms vedly 1:0 ale pak jsme začaly bušit a rozjel se útok. Všechny mety jsme měly obsazené. Vyvinuly jsme obrovský tlak na soupeře a konečně to přišlo. Róza Mašová složila ulejvku a díky přehozům Storms oběhla homerun (4 body doma). Nakonec jsme vyhrály jasně 5:1.

 

Druhý den jsme v dopoledne odehrály zápas s Blanskem. Od začátku jsme vedly a měly zápas pod kontrolou. V pohodě jsme vyhrály 5:2.

V sobotu jsme hrály hned ráno proti Trhovým Svinům. Do sestavy se vešla celá lavička a holky vybojovaly třetí vítězství 7:4. Vyhrály jsme skupinu a čekaly na druhého ze skupiny C. Naším soupeřem byly holky z Eagles, budoucí finalistky turnaje. Soupeř byl nad naše síly a prohrály jsme 1:13 i když jsme bojovaly do poslední směny.

     

Do semifinále jsme se nedostaly a tak nás v neděli ráno čekal zápas o umístění na 5. - 8. místě. Překvapení bylo, že naším soupeřem byl tým Joudrs A, vítěz minulého ročníku. Se soupeřem jsme tentokrát držely krok, zvládaly jsem obsazovat mety, ale zkušenost zvítězila. Prohrály jsme 5:3. Následovalo utkání o 7. místo a znovu Storms. Na ně umíme zahrát a po napínavém boji jsme vyhrály 5:3. 

Z turnaje si odvážíme skvělé 7. místo. 

  

Hodnocení trenérů: "Holky hrály skvěle. Ve srovnání s minulým rokem udělaly veliký posun. Odpálily 6 vícemetových odpalů a nadhazovačky Niki, Míša a Terka v 6-ti zápasech nasázely 29 strike outů. To mluví samo za sebe.

Článek napsaly: Nikol Voráčková a Anděla Kopecká 

 

 

Vytisknout E-mail