Softball

Z prvního turnaje Ligy kadetek veze SaBaT cenný bronz

Po dlouhé koronavirové pauze začala konečně o první víkendu v srpnu Liga kadetek. V  Roudnici nad Labem se sešly divize Východ i Západ. Pro naše kadetky to byl prubířský kámen. Hráčky i trenéři doufali v medaili, ale otázka byla, jak to bude z formou hráček po červencových táborech, chatách a chalupách. Holky nakonec turnaj zvládly  na výbornou až na závěr semifinále s Ledenicema. Třetí místo je určitě pro holky velký úspěch. Po loňské sezóně se spoustou prohraných zápasů to byla odměna za tréninkovou píli od dubna do června.
Na turnaj se přihlásilo 6 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. 

A: Piranhas Beroun, SaBaT Praha, Joudrs Praha,   B: Kotlářka Praha, Trnava Panthers a Žraloci Ledenice.
Jak to viděly a prožívaly hráčky se dozvíte v následujícím článku.

V sobotu ráno jsme společně vyrazili z Troje do Roudnice. První zápas s Piraněma skvěle odházela Kiky Šritrová a hezky odchytala Bára Staňková. Naše pálka nebyla moc podle našich představ, ale soupeř udělal pár chyb a tak jsme se štěstím vyhrály 6:5.

Do zápasu s Joudrs jsme šly už opravdu naplno. Házela Nikol Voráčková a kečrovala opět Bára Staňková. Holky z Joudrs jsme k ničemu nepustily, míče nám létaly od pálek a výsledlem byla výhra 12:0.

Tím jsme vyhrály skupinu a tak jsme měly volné odpoledne, čas na koupání v Labi  a relaxaci. Po večeři jsme čas strávily aktivně. Hrály jsme přehazku a napjetě čekaly na jakého soupeře narazíme v semifinále. Nakonec na nás vyšli žraloci Ledenice. Pro nás to bylo první semifinále po dvou letech a tak jsme ráno vyrazili v bojovné náladě na hřiště.

  

V 10:45 jsme začaly naše nedělní boje o umístění. Začaly jsme dobře na pálce a stáhly 2 body. Na nadhozu znovu začala Kiky Šritrová a na zadáku řídila hru Anděla Kopecká. Kiki je ještě žákyňka a soupeř byl na ní příliš silný. Ledenice nám utekly po první směně na 4:2. Na nadhozu vystřídala Kiki Niky Voráčková a Bára Staňková střídala Andělu na kečru. Ledenicím jsme utekli během 3 směn na 8:4 a vypadalo to na jednoduchou dohru poslední směny. Nastal ale strach z výhry. Kupily jsme zbytečné chyby, takticky nezvládly závěr a Ledenice vyrovnaly na 8:8. V tiebreaku jsme neudělaly bod a prohrály 11:10.

  

V zápase o 3. místo jsme se utkaly s druhým poraženým semifinalistou z Kotlářky. V zápase nastoupila na prkno znovu Kiki Šritrová a kečrovala Anděla Kopecká Kiki udržela dobře v první směně Kotlářku a do druhé šla na prkno Niky Voráčková. Začal boj na pálce, kdo z koho. Niki držela Kotlářku na uzdě, hra v obraně se zpřesnila a na pálce to znovu začalo fungovat. Kotlářku nakonec zlomil dvoubodový HOMERUN Anděly Kopecké a bylo po zápase. Pro Andělu to byl první homerun v životě. Zápas jsme vyhrály 12:4 a obsadili pro nás skvělé 3. místo.


Homerunový švih Anděly

O bronzové medaile se zasloužily: Bára Staňková, Bětka Bogušovská, Anděla Kopecká, Niki Voráčková, Kiki Šritrová, Sára Dačeva, Jana Amortová, Maru Holíková, Klára Raschová, Róza Mašová, Matylda Bednaříková, Eva Urmanová, Jasmína Pazurek, Pája Pohořalá a Sofie Cermanová.

  

Turnaj jsme si užili, snad se také poučily z chyb a těšíme se na další turnaj Ligy kadetek v Merklíně. Doufáme že ho tentokrát vyhrajeme. 

Článek napsaly: Anděla Kopecká, Niky Voráčová

Vytisknout E-mail