Softball

Kadetky na FINAL FOUR uhrály stříbro

V sobotu 10. 10. 2020 se v Řepích sešly nejlepší 4 nejlepší týmy z divizí Ligy kadetek. Tentokrát bez diváků a fandících rodičů. Na turnaj také přijely přijely Storms Řepy, Žraloci Ledenice a SK Sever Brno. Hrálo se za deštivého počasí skoro celý den.
Jak to vypadalo z pohledu hráček.

První zápas jsme hrály proti Storms o finále a šly jsme do něj samozřejmě naplno a odhodlané vyhrát. Na nadhozu byla Niki Voráčková a kečrovala Bára Staňková. Ve dvou směnách Storms dvakrát bodovaly, ale my jsme jim ve třetí a čtvrté směně nasázely dohromady 7 bodů. Naše obrana hrála skvěle, zejména Mája Nosková chytla několik hodně těžkých míčů a Storms už na náš útok nedokázaly odpovědět. Zato my jsme v poslední směně přidaly ještě další bod. Zápas tak skončil 8:4 byly jsme ve finále! Hurá.

Finále bylo naplánováno až na 16. hodinu, začalo hustěji pršet, byly zima a tak jsme využily pauzu k odjezdu domů abychom nezmrzly. 
Na softballovém hřišti byly veliké louže a nedalo se uvést do hratelného stavu. Naštěstí na Storms je k dispozici také umělka, takže se zápas tam přesunul. Kvůli dešti jsme začaly o 1/2 hodiny později a doufaly, že druhý zápas proti SK Severu Brno dopadne stejně skvěle, jako ten první. Do zápasu jsme šly s podobnou sestavou. Hned v první směně naši soupeři daly homerun a my jsme bohužel pálily spíše protihráčům do rukavic a bodovat se nam nepodařilo. Kvůli několika chybám v obraně nám Brno ve třetí směně uteklo o další čtyři body. Ve čtvrté směně doběhla Bára Staňková pro náš první bod. Brnu jsme už potom už skórovat nedovolily. Konečně jsme se probudily. Anděla byla trefená nadhozem, Kája Helísková se dostala odpalem na metu a měly jsme tedy obsazenou první i druhou metu. Holky se na passed ball posunuly ještě o metu dál a Niki Voráčková je dlouhým odpalem poslala domů. Další body se nám už však vybojovat nepovedlo a zápas skončil 5:3 pro Brno. Bohužel radost byla zkalená zraněním Anděly - rána míčem do ruky byla bolestivá a musela výt vystřídána.


obr: Z večerního předávání medailí

Po skončení zápasu už na nás čekaly zasloužené stříbrné medaile, pohár a diplom. Přestože nám těsně uteklo první místo, s výsledkem jsme byly moc spokojené. Atmosféra byla úžasná a celý turnaj jsme si navzdory špatnému počasí opravdu užily! Přesunuly jsme se do šatny a tam propukly oslavné rituály. 

Část z nás přechází do juniorek, takže jsme využily příležitosti a s týmem se rozloučily. Byly i slzy, ale příští rok se opět na hřišti určitě uvidíme! Doufáme, že jak pro kadetky, tak pro juniorky bude další sezóna úspěšná. Za poslední sezónu jsme přivítaly spoustu nováčků, vybudovaly úžasnou partu a projely společně spoustu turnajů. Oproti minulé sezóně jsme se ohromně zlepšily. Chtěly bychom poděkovat všem našim hráčkám i těm, co se na soupisku turnaje nevešly, protože jsme dosáhly krásných výsledků, získaly spoustu zkušeností a bezvadných zážitků a parádně si sezónu užily!

A nesmíme samozřejmě zapomenout na naše skvělé trenéry! Děkujeme za vaši trpělivost, za čas a energii, kterou do nás vkládáte. Díky, že nám věříte, že nás podporujete a posouváte nás dál, přestože to s námi často není lehké.

Turnaje se zúčastnily: Niki Voráčková, Bára Staňková, Andělka Kopecká, Bětka Bogušovská, Mája Nosková, Maru Holíková, Matylda Bednaříková, Róza Mašová, Eva Urmanová, Stela Kapiasová, Áďa Šeráková, Olivka Čápová, Kája Helísková, Sofie Cermanová a statečné žákyňky Lucinka Horová a Emily Hložek. Čtveřicí trenérů, která nás vedla celou sezónu, je Jan Měřička, Martina Štěpánová, Dita Bogušovská a Linda Šeráková

Ještě jednou moc díky všem za tuhle bezvadnou sobotu!

Napsala: Nikol Voráčková, Bára Staňková

Vytisknout E-mail