Softball

Kadetky obstály na prvním turnaji na výbornou

Z týmu kadetek odešlo po loňské sezóně 7 hráček do juniorek a přišlo 7 hráček z žákyň. Takto obměněný  tým se v zimě  postivě individuálně připravoval, naběhal spoustu kilometrů a před sezónou odehrál několik přípravných zápasů. První červnový víkend tým čekal křest ohněm – 1 kolo Ligy kadetek, divize C. Jak to všechno probíhalo očima hráček Lucky a Emily se dozvíte v následujícím článku.

  

Konečně jsme se dostaly po dlouhé Corona pauze na hřiště s diváky a fanoušky. Za nádherného počasí se o víkendu 5. a 6. června  na Spectru sešlo 5 týmů: Spectrum, Tempo, Joudrs B, Cats Brno a náš SaBaT. 

V sobotu jsme první zápas hráli proti Tempu. Do zápasu jsme šly naplno a plné energie. V prvních směnách jsme pálily, nadhazovačky a catcherové krásné držely soupeře a vnitřní ani vnější polařky soupeře k ničemu zásadnímu nepustily. Hra se nám dařila a nakonec jsme vyhráli 8:0.Nadhazovaly Lucie Horová a Jana Amortová, catcherovaly Anděla Kopecká a Emily Hložek.

  

Druhý zápas už byl trochu těžší, protože jsme proti sobě měli zkušenějšího soupeře - Cats Brno. Zápas jsme začali krásným odpalem Kristýny Šritrové do levého pole a třemi krádežemi, z kterých jsme vytěžily jediný bod. Cats se do toho opřely hned ze začátku, moc nám nedovolily a nakonec vyhráli 10:1. Byl to, ale nádherný zápas, ve kterém se nám povedlo chytit dvě krádeže na 2. metě. Nadhazovaly Lucie Horová a Kristýna Šritrová, catcherovala Anděla Kopecká.

V neděli jsme první zápas hrály proti Spectru. Byl to silný soupeř. Před týdnem jsme s ním v přípravném zápase prohrály. Nakonec jsme ale zápas dotáhly k vítězství 4:1. Kaňkou na zápasu bylo bolestivé zranění pro Karolínu Helískovou, která při běhu na první metu uklouzla a při pádu si zranila koleno. Nadhazovala Lucie Horová, catcherovala Anděla Kopecká.

   

Druhý zápas jsme hrály vzápětí proti Joudrs B. Byl to zajímavý zápas v některých chvílích dramatický a někdy i vtipný. Nejdříve to vypadalo, že zápas skončí 1:1. Potom jsme se probraly a daly čtyři body. V poslední směně nás dohnaly zase Judrsky. Náš tým se ale nedal, a v tiebreaku jsme jim dali dalších pět bodů a oni nás pak už nedokázaly dohnat. Zápas skončil 10:6. Ten vtipný  okamžik zápasu byl, když Emily Hložek slajdovala na druhou metu tak prudce, že ji urazila, kolík zůstal v zemi a meta odjela spolu s Emily. Nadhazovaly Aneta Moravcová a Kristýna Šritrová, catcherovala Emily Hložek.

  

Výhrou s Joudrs jsme se dostali do vytouženého finále. Tam na nás čekaly Cats Brno - těžký soupeř, který nehodlá prohrávat. V zápase byly k vidění hezké odpaly na obou stranách, ale většina našich odpalů bohužel skončila auty. Ale i přesto jsme se nevzdávaly a daly do zápasu všechno. Výsledek 2:0 proti Cats je pro nás úspěch. Nadhazovaly Jana Amortová a Lucie Horová, catcherovala Anděla Kopecká

Chtěly bychom poděkovat všem trenérům, rodičům a fanouškům, kteří nás celou dobu povzbuzovali, a také díky jim jsme zvládly uhrát 2. místo. 
Káje přejeme, ať se brzo uzdraví a může s námi zase hrát. 

  

Komentář trenérů:
Holky předvedly na turnaji skvělé výkony. Odpálily několik dlouhých odpalů, zahrály skvěle run-down, chytly několik krádeží a dokázaly otočit zápas o finále. Takto mladý tým předvedl hezký agresivní softball plný nátlakových her a dobře vyřešených situací. Jsme ne ně pyšní!!!
 

Vytisknout E-mail