Softball

Finálový turnaj žákyň

MČR žákyň 2016

O víkendu 30.9.-2.10. proběhl na Krči Finálový turnaj žákyň. Po sezóně v Extralize, kde soupeři byli většinou nad síly našich převážně začínajících hráček, jsme se měli poměřit nejen s těmito soupeři, ale i se třemi týmy z 2. ligy žákyň.

   hra      tok

V pátek nás čekal letos neporažený tým Arrows Ostrava. Přestože jsme se snažili a naše hra byla lepší než obvykle, tak na soupeře jsme nestačili. Brzdil nás především náš ostych a respekt před soupeřem. I proto jsme skončili předčasně s rozdílovým skóre 0:8.

V sobotu jsme se však již předvedli v jiném světle. Žákyňky si vzpomněly na vše, co pilovaly na soustředění a přidaly velké odhodlání do hry. Zápas s Trutnovem byl určitě jedním z nejlepších v této sezóně. Odměnou nám pak byla první velká výhra. Udrželi jsme vedení 3:2, ikdyž se soupeř snažil skóre otočit. Zatopili jsme tak soupeřkám a nás tato zasloužená výhra mohla posunout do vyšších míst....

    podhled

Ve druhém sobotním zápase se holčičky přesvědčily, jak těžké je skvělý výkon zopakovat. Ve druhé směně v zápase s Blanskem jsme se nevyvarovali několika chyb a nechali se jimi srazit do kolen. Znamenalo to pro nás nálož 6 bodů a průběžný stav 3:7 pro Olympii. Pochvalu si tým zaslouží za to, že se dokázal znovu nadechnout a ještě zabojovat /což jsme zatím nikdy moc neviděli/. Obranu jsme již zvládali a v útoku postupně dotahovali. V dohrávce nám chybělo trochu štěstí, když se při jednom autu Klárka po svém odpalu dostala až na třetí metu a mohli jsme pomýšlet minimálně na vyrovnání... Byla to ale taková rána, že míč skončil pod textilním plotem a Klárka tak byla vrácena "jen" na metu druhou. Další pálkařka ji po odpalu do země posunula, ale domů se již nedostala. Zápas skončil 6:7, ve vzájemném kolečku se tak nakonec mohl radovat Trutnov a nás zbyla spodní část pavouka o 5. - 8. místo. Až na tu nešťastnou druhou směnu však naše žákyňky opět předváděly hooodně zlepšené výkony.

spolen

Neděli jsme zahájili soubojem se Storms. I s tímto soupeřem jsme většinou měli zápornou bilanci. Ale tentokrát se holky nadechly, vrhly se na soupeřky a zopakovaly skvělou hru ze soboty a získaly další zaslouženou výhru - 4:1. 

skok

Na závěr turnaje nás tak čekal boj o 5. místo. Odhodlání před zápasem by možná ještě bylo, ale jakoby ho dešťová přeháňka smyla s prvním nadhozem soupeře. Najednou holky "přepadla" jejich vlastní hlava a nějaký strašák. Výsledkem pak byla jasná a rychlá prohra 0:8. Velká škoda, že jsme nedokázali předvést onu změněnou pěknou hru.

posily

Přes závěrečný nezdar však tento poslední žákovský turnaj patřil k nejlepším, který letos žákyňky předvedly. Odměnou jim byla vítězství a uznání od soupeřů, kteří se začali i strachovat o svá místa. Kdyby se nám takové zápasy vyvedly i v sezóně, nemuseli jsme příští rok hrát 2. ligu. Rozhodně to však není žádná tragédie - vždyť zlatí a bronzoví medailisté jsou týmy, které letos hrály právě "jen" 2. ligu - gratulace pro Chomutov a Eagles. Pochvalu si za tento turnaj zaslouží celý tým, atmosféra na lavičce i díky mnoha náhradníkům byla skvělá. Zažili jsme vše, co k softballu patří - napětí, výhry, porážky, štěstí i zklamání.... 

     lavika

Velký dík si zaslouží i neúnavná skupinka rodičů, která hnala holky stále dál a dál... A Kristý, která holky nenechala vydechnout a tlačila stále vpřed...

Díky všem a už nyní se nemůžeme dočkat nové sezóny, jak na soupeře vlétneme hned od začátku.

    hrrr 

Makejte s radostí dál...     spol1

 

Z+M+P+K       zmp

Vytisknout E-mail