Softball

Žákyně bodují - DALŠÍ ZLATO JE DOMA !

O víkendu se v Blansku pořádal 4. turnaj 2.ligy žákyň, kde se objevil i náš tým SaBaT! Výjezd stál za to, protože jsme vybojovali celkové 1. místo!!!!

Brzy ráno jsme vyrazili z Prahy směr Blansko, kde jsme se hned utkali se svými težko porazitelnými soupeři, Joudrs, a výsledek byl nakonec, bohužel, vítězný pro protější tým. To nás však neodradilo a do druhého zápasu jsme se stihli včas probrat a vyhráli 9:4 nad Ledenicemi. Pole soupeře bylo opakovaně slabší než naše pálky, čehož jsme se chopili a pálili jako o život.

Po zápase přišla poměrně dlouhá přestávka, kterou každý trávil jiným způsobem, avšak nikdo nezapomněl, že se nesmí nechat odreagovat, aby mohl zvládnout ještě poslední zápas toho dne. Povedlo se ! Výhra 10:6 nad Kunovicemi byla naše. I přes trochu delší tiebreak jsme se nevzdávali a výsledek dopadl v souladu s našim výkonem v silném a drzém útoku a posléze v neproniknutelné obraně. Po úspěšně zahraném dni si tým užil odpočinku na hotelu, kde zábava pokračovala :)

 V brzkých hodinách nasledujícího dne jsme se dozvěděli skvělou věc – DOSTALI JSME SE DO FINÁLE ! Den začal velice dobře a my jsme se vydali na hřiště s výbornou náladou. Na hřišti jsme se dívali na zápasy jiných týmů a napjatě jsme čekali, kdo bude našim posledním spoluhráčem víkendového turnaje. Bohužel, co se nestalo, našim posledním soupeřem se staly Trhové Sviny. Byli jsme z toho trochu vystrašeni a v šoku, protože se nám v minulosti, respektive před tímto zápasem, nepodařilo Trhové Sviny porazit. Trénéři nás však podporovali co nejvíce dokázali a povzbudili nás, abychom se nebáli a šli do zápasu tak, jako vždy – drze a nebojácně. Do poslední hry jsme tak šli s velkou odvahou. Míče, které letěly do vzduchu jsme vychytali krásně a ty, které letěly po zemi jsme skvěle zastavili a včas hodili na potřebné mety, kde jsme soupeře vyoutovali. Zápas tak dopadl nad naše očekávání – 4:0 pro SaBaT !!! Z výhry jsme byli všichni nadšeni a na závěr jsme si pořádně zakřičeli, aby všichni z okolí věděli, kdo obsadil první místo.

Velkou oporou týmu byly naše nadhazovačky Míša Eftimová a Terka Přesličková, které držely soupeře zkrátka a jejich kečr Sára Stanovská, která skvěle odchytala všechny zápasy a zahrála i několik autů. Velké díky také patří baseballistům Šimonovi Knesplovi a Tondovi Veletovi, kteří nám pomohli tento turnaj vyhrát.

Osobně si myslím, že se turnaj velice vydařil. Tímto děkujeme jak za podporu ze strany trenérů, rodičů i Vítka, který nám přijel fandit až z Prahy.

Nguyen Lam Anh

 

 

 

 

 

 

 

Vytisknout E-mail