Softball

Nový tým žákyň absolvoval na Joudrs Cupu první zápasy

 O víkendu 27. a 28. ledna si většina žákyň poprvé na turnaji Joudrs Cup U13 vyzkoušela jak se hraje softbal. Do turnaje holky vstoupily s nadšením, naučily se bojový pokřik a po hlavě vlétly do zápasů se zkušenějšími soupeři. Dělaly nám radost, lepšily se zápas od zápasu a v tom posledním byly i blízko vítězství.
Nadšené výkony holek potěšily kouče i spoustu fandících rodičů. Turnaj si holky užily, získaly spoustu zkušeností a odhodlání ke zlepšování do první softballové sezóny.

 

Do turnaje jsme vstoupili s očekáváním, jak bude turnaj zvládat tým složený především ze začátečnic a několika zkušenějších hráček. Účast byla skvělá – 17 hráček, chyběly jen nemocné holky.
Hned v prvním zápasu jsme potkali mladší tým Joudrs. Zkušenost holky nahradily bojovností a v útoku bylo vidět spoustu slajdů, skoků po hlavě a co je hlavní, holky udělaly první 2 body proti silnému soupeři. 
V zápasech s Merklínem a Pigs holky nabraly sebevědomí v útoku a podařilo se jim udělat 5 a 6 bodů. V obraně to přece jen proti lepším pálkařkám moc neklapalo a tak holky zakončily první den se ctí se třemi prohrami.

 

Druhý den jsme potkali zkušené Slovenky z Trnavy a starší Joudrs. Proti nim jsme neměli šanci a chystali jsme se na závěrečný zápas s Berounem. Do zápasu daly holky všechno. Po dohodě týmů se pálilo ze šikmého tossu a holky se s touto variantou popraly překvapivě dobře. Pálily jak o život, v obraně bylo minimum chyb a do poslední směny jsme nastoupili za stavu 4:4. Strach z vítězství nedovolil holkám přidat další body, zatímco soupeř nezaváhal a strhnul vítězství na svou stranu.

 

Pro žákyně SaBaTu to byl skvělý turnaj plný nadšených zákroků, úsměvů a odhodlání bojovat. Koučové i rodiče z nich měli velkou radost. Tým je plný odhodlání a připravuje se na další turnaj v Trutnově.

Vytisknout E-mail