Softball

Nový tým žákyň na Trutnovském dráčku

O víkendu 17. -18. února podruhé poměřily žákyně síly na turnaji U13 Trutnově  se šesti týmy z celé republiky. Tentokrát je čekal rychlosoftball hraný na čas bez autů a ze stativu. Během turnaje holky nabíraly zkušenosti a dočkaly se prvních vítězství. Na turnaji náš tým skvěle podporovala spousta rodičů fanděním i koučováním.
Kapitánka týmu Sára Stanovská k turnaji napsala článek z pohledu žákyň a také se zeptala na dojmy z turnaje trenérky.

V sobotu po poledni jsme odehrály první zápas proti baseballistům Rytířům Trutnov. Držely jsme se statečně a byl to nádherný zápas. Ale nakonec Rytíři byl soupeř nad naše síly a prohrály jsme 20:10 i když jsme bojovaly jako lvi. Po zápase nás čekal zasloužený oběd, skvělá sekaná s bramborem.

Do druhého zápasu jsme nastoupily proti Blansku, které nakonec skončilo na 2. místě. O poznání jsme se zlepšovaly, ale také tento zápas skončil prohrou 17:6.
Třetí zápas s Dvorem Králové byl opravdu krásný, napínavý do poslední minuty! Měly jsme už na vítězství, nastřílely jsme spoustu bodů, ale chybami v obraně jsme prohrály 26:20.

Čtvrtý zápas jsme hrály jako o život. Do poslední minuty jsme se snažily urvat konečně vítězství a povedlo se. Nakonec jsme vyhrály proti Storms 24:14.
Pátý zápas jsme hrály proti Eagles. Byly jsme unavené,ale dali jsme do toho všechno, co v nás zbylo. Nakonec vyhrály 19:18 a získaly cenný skalp!
Šly sme unavavené brzo spát, abychom byly připravené na nedělní ranní zápas.

V neděli začínal zápas v 8:30 proti domácímu Trutnovu. Byly jsme rozespalé a nepřipravené. Přes veškerou snahu se probrat jsme prohrály 10:30.
Pak nás čekal zápas o 4. a 5. místo znovu proti Dvoru Králové. Byl těžký a napínavý jako všechny ostatní. Po celou dobu jsme se snažily vrátit Dvorku porážku. Nakonec jsme snahu nepřetavily ve vítězství a prohrály 16:17 a skončily na krásném 5. místě.
V zápase se stala nepříjemná věc, když jedna z pálkařek odpálila na Niky Voráčkovou a ten jí trefil do krku, ale míč statečně udržela a byl z toho aut. Chvíli měla vyražený dech, ale nakonec se rozdýchala a radši si šla sednout na lavičku.

 

Cenu za nejlepší hráčku našeho týmu dostala Lucka Horová a cenu za nejlepšího nováčka dostala Aneta Moravcová.

Tým žákyň prokázal, že umí bojovat, zlepšovat se a odměnou mu jsou cenná vítězství nad Storms a Eagles. Velké díky patří také velkému počtu rodičů, kteří skvěle fandili a pomáhali kde se dalo.

Minirozhovor s trenérkou Luckou Maršíkovou:
Jak se ti líbily zápasy?
L: Zápasy byly skvělé, moc jsem si to užila. Holky se zlepšují zápas od zápasu a je vidět, že se jim soft zažírá pod kůži, což mi dělá opravdu radost.

Měla jsi velké nervy?
L: Úplně ty největší. Byla jsem hodně nervózní, chvilkami až hysterická, ale to k tomu tak trochu patří, nebo ne?

Souhlasím. Jaké byly tvoje první pocity, když jsme vyhráli dva zápasy po sobě?
L: V prvním zápase jsem měla neskutečnou radost, protože na tu svou první výhru holky docela dlouho čekaly… Když jsme vyhrály i další zapas, trochu jsem se zalekla, aby si holky snad nemysleli, že se teď zápasy budou vyhrávat samy. Není tomu tak, makají, dál a chtějí další výhry.

Děkuji za odpovědi.
Napsala a ptala se Sára Stanovská

Vytisknout E-mail