Softball

Žákyně SaBaTu mají za sebou úspěšnou sezónu, do budoucna je na čem stavět

Nejmladší softballistky SaBaTu Praha letos absolvovaly Ligu žákyň (U13) v novém formátu. Pro tento rok byla zrušena extraliga, a tak byly týmy žákyň z celé republiky nově rozděleny do divizí.

Po jarních turnajích skončily naše holky na pěkném čtvrtém místě a v podzimních mezidivizních kláních uhrály skvělé 10. místo z 20 týmů celé České republiky. Pro tým, jenž z velké části tvořily hráčky, které letos odtrénovaly na SaBaTu své první tréninky a odehrály první zápasy, je to velký úspěch.

Z mého pohledu byl letošní cíl splněn. Všechny holky softballově vyrostly, tedy zlepšily se jak ve hře v poli, tak na pálce a na konci sezóny už hrály hezký softball. Holkám pomohly nejen samotné tréninky a zápasy, ale také kvalitní letní soustředění a určitě i mezinárodní turnaj v italském Collecchiu. Zde získaly bohaté zkušenosti, a to hlavně díky měření sil s daleko silnějšími soupeři. Určitě stojí za zmínku i účast v Pražském přeboru. Tyto zápasy byly pro naše hráčky dobrou přípravou na další, důležitější utkání.

Na tom, že můžeme být s výsledkem našich holek spokojeni, má velký podíl i zázemí, jaké jim vytvořili jejich rodiče. Ti neúnavně pomáhali s koučováním, dopravou na zápasy, organizováním výjezdů a také skvělým fanděním. Jménem trenérů bych jim za to chtěl velice poděkovat a doufám, že na to na jaře navážeme. Díky vám!

Tento tým má svého ducha a svoji sílu. Holky držely celý rok při sobě a jsem přesvědčený, že to tak bude i nadále. Naše žákyně v sobě mají potenciál, na němž budeme všichni, kteří se jim věnujeme, nadále pracovat. Ať je příští rok minimálně stejně úspěšný, jako tento… A on bude!

Jan Měřička

 

 

 

Vytisknout E-mail