Softball

Žákyně SaBaTu odehrály na Trutnovské dračici vyrovnané a pěkné zápasy

O víkendu se v Trutnově konal tradiční halový turnaj žákyň Trutnovská dračice. SaBaT se této akce účastní pravidelně a nechyběl tedy ani tentokrát.

Tým byl letos složený jak ze zkušenějších dívek, tak z holek, které se softballem zatím takové zkušenosti nemají. O to příjemnějším překvapením bylo, jek si naše nejmladší reprezentantky vedly. Ve skupině se utkaly s domácími HSM, hradeckými Falcons a s pražskými Storms. Výsledkem těchto tří zápasů bylo druhé místo v první skupině a tedy boj s třetím týmem z druhé skupiny. V tomto semifinálovém zápase na konci dne, kdy už toho všichni měli opravdu dost, nestačily naše žákyně na Joudrs a v neděli je tedy čekaly dvě utkání s týmy bojujícími o konečné  páté až osmé místo. Oba tyto zápasy ale zvládly, postupně porazily Storms a potom Kotlářku, a skončily na pěkném pátém místě.

"Holky si oba dva dny vedly velice dobře. Za nás trenéry můžu říct, že jsme určitě rádi za to, jak tým fungoval. Starší a zkušenější holky nedělaly chyby a tým držely jak na pálce, tak v obraně. Mladší hráčky se jim svojí snahou minimálně vyrovnaly; opravdu nás svojí bojovností a nasazením velice mile překvapily. Řada holek si zde zahrála i loni a bylo vidět, jak moc za ten rok vyrostly, jak se softballově posunuly. S hrou i výsledkem můžeme být spokojeni. Ráda bych také poděkovala všem rodičům, kteří opět skvěle fandili a druhý den také pomáhali s kaučováním, když nám onemocněly dvě hráčky a trenéři s nimi museli domů. Za nás trenéry musím říct, že taková podpora rodičů není samozřejmostí a že jsme za ni určitě moc vděční," okomentovala povedený turnaj Jitka Horová, hlavní trenérka žákyň SaBaTu.

Ceny pro nejlepší hráčky týmu si z Trutnova odvezly Jana Amortová a Lucka Horová.

ViS

Vytisknout E-mail