Softball

První turnaj Ligy žákyň a hned zlato?!

Během uplynulého víkendu 22.-23.8. se náš tým žákyň zúčastnil letošního prvního turnaje, který se odehrál na hřišti Storms Řepy. První turnaj který měl ukázat, jak jsme se během prázdnin připravili na nadcházející podzimní část této podivné sezóny. Co mu ale předcházelo?

Jako každý rok jsme pořádali prázdninové soustředění, tentokráte v Hluboké nad Vltavou v termínu 2.- 6. 8. Po poměrně velkých komplikacích s odjezdem, neboť trenéři se ocitli v konfrontaci s karanténou kvůli COVID-19, se soustředění uskutečnilo s téměř kompletním obsazením hráček, a z trenérské strany s Honzou Vanišem, Ondrou Ryparem (pomoc z Kotlářky), Davidem Murphy a Jitkou Horovou. Místo bylo nádherné, ale bohužel první dva dny nám propršely. I tak jsme ale omezeně trénovali pod střechou altánu a dle časových možností i v nově vybudované pálkařské hale. Když naplno vysvitlo slunko, téměř polovinu týmu postihly střevní potíže a musel opustit soustředění. Se zbytkem hráčů ale trenéři pracovali o to intenzivněji.

Po soustředění se dle původního rozpisu měl uskutečnit navazující 1. turnaj Ligy žákyň (8.- 9.8.), na který jsme se bohužel přihlásili pouze my SaBaT Praha. Turnaj se tudíž vůbec nekonal ☹.

Prvního turnaje jsme se dočkali až tento víkend 22.-23.8. I přes počáteční problémy s nedostatkem hráček se nás nakonec sešlo 11. Vypůjčili jsme si z kadetek Adélu Šerákovou a od baseballistů Matěje Horu a mohlo se hrát. V sobotu jsme v prvním zápase bez zaváhání zdolali domácí Storms 8:5 a následně pak i Merklín 10:5. V neděli jsme se v opačném pořadí utkali nejprve s Merklínem.

kdy v tomto zápase jsme se až do konce prali o vedeni, ale nakonec jsme těsně prohráli 7:9. Byla to ale naše jediná prohra tohoto víkendu. V závěrečném zápase se Storms jsme pak vyhráli 10:0 a celkově se tak umístili na prvním místě díky lepšímu vzájemnému skóre s Merklínem. Zlatá Řepa je pro tento rok naše!! Dík patří zejména všem hráčům, kteří hráli s maximálním nasazením a taktéž podpoře ze strany fandících rodičů! Děkujeme všem za účast a podporu!

Za trenérský tým 
Jitka Horová

Vytisknout E-mail