Softball

Softball Ženy B

Jaro ve 3. lize

Pro letošní rok se naší soutěží stala nově zavedená 3. liga. Z jejího pojetí (všechny zápasy turnajově) ani z organizace jednotlivých turnajů nejsme příliš nadšené, ikdyž chápeme, že zorganizovat tolik (často nespolehlivých) družstev při často nekvalitním zázemí není jednoduché.

Náš letošní cíl je jednoznačný – vrátit se do 2. ligy!

 

A jak se nám dařilo?

1. Turnaj – Krč

Na 1. turnaji v Krči bylo 16! týmů. Hrálo se od rána do večera, na odpočinek nebyl čas a někdy jsme dokonce musely hrát hladové! Ale ze skupiny jsme postoupily jako 1. a postup do první čtyřky byl také bez problémů. V boji o finále jsme však narazily na Tempo a přes něj nepřešly. Po náročném boji o finále nám už nezbyly síly na zápas o 3. místo a pokořila nás křčská „miminka“.

 

2. Turnaj – Brno

V Brně jsme se o vnější pole musely dělit se zvířátky. Jejich nory a hromádky písku po celém vnějším poli si říkaly o zvrtnutý kotník, ale my se nedaly! Do čtvrtfinále jsme přešly přes Ledenice a o finále bojovaly opět s Tempem. Výsledek bohužel stejný jako minule –pálka byla slabá a boj o finále nám vzal hodně sil, takže i tentokrát jsme obsadily až 4. místo. Ale stále si držíme možnost účasti v baráži o 2. ligu.

 

3. Turnaj - Ledenice

Třetí turnaj nezačal nejlépe. Nepřející los (jako jediná skupina se 4 týmy), pak  hororový zážitek z ubytování (naštěstí se podařilo zajistit nocleh jinde) a také neustávající déšť a hřiště přesunuté na trávu (ta se velmi brzy proměnila v bahno). Ve skupině jsme nezvládly zápas s Ledenicemi, ale za to jsme se hezky rozpálily na slabé soupeře (Domažlice, Hluboká). Postupovaly jsme tedy z 2. místa  ve skupině a čekal nás těžší soupeř (Mladé Buky). Ale jejich trenér nám paradoxně sám pomohl nastartovat velkou vůli po vítězství. A spolu s dalšími „rituály“ se nám podařilo navodit báječnou atmosféru a prožily jsme si nádherný zápas a zasloužené vítězství  8:0.  Na stejné vlně jsme pokračovaly další den v boji o finále a vcelku s přehledem přehrály i Budějovické Blondies. Byly jsme nachystané porazit i Tempo, ale počasí už další hru nedovolilo a tak jsme se o první místo musely s Tempem podělit.

 

Jarní část soutěže tedy končíme na hezkém 2. místě. Na 1. místo a tedy automatický postup už asi nedosáhneme, ale v udržení druhé příčky a postup z baráže pevně věříme. Velkou zásluhu na tomto výsledku má Barbie, která se báječně vyrovnala s novou rolí nadhazovací jedničky a háže jak o život! Snad jí na podzim podpoříme lepšími výkony na pálce. Jak jsme si dokázaly na posledním turnaji – do starého železa ještě nepatříme!

Vytisknout E-mail